Novinka Hãhã NV Brut Cuvée - šumivé víno
09.08.2016

Jasná, citrónově až slámově žlutá barva, světlejší odlesky v okrajích, s velmi jemnými korálky bublinek se střední vytrvalostí. Vůně je jemně plná, rovnoměrně soustředěná s čistým a jasným aroma bílých a žlutých peckovin, lehce propojeným s ořechy. Suché a středně plné. Chuť je svěží a aromatická s příchutí bílých peckovin, citrusových plodů a květin, vyjádřena přímo s určitým stupněm kultivovanosti. Chuť v ústech je měkká, lehké šumění propůjčuje smetanovou texturu, vše vyvážené svěží kyselinkou. Chuť má jasné jádro, které se rozvíjí do ořechových detailů s náznakem chlebových kvasinek. Chuť postupně sílí a přináší měkkou suchou texturu, která způsobuje závěrečné sbíhání slin. Jedná se o svěží, aromatické šumivé víno s příchutí peckovin, citrusů a oříšků a jemným a suchým závěrem. Podávejte jako aperitiv a k jednohubkám po dobu následujících 2 – 3 let. 

 

ODRŮDA

50% Chardonnay a 50% Pinot Noir

BARVA

Citrónovo zlatavá hřejivá barva

AROMA

Bohatě smetanová s nádechem oříšků a citrusů

CHUŤ

Smetanová broskev se pojí s komplexem chutí briošky, náznakem ořechů a citrónu, skvěle vyvážená s čistým a suchým koncem.

ANALÝZA

Alkohol 12,5%

ph 3.06

Titratable Acidity 6,6 g/l - kyselost

Residual Sugar 6,7 g/l – zbytkový cukr

PRODUKCE VÍNA

Základ je míchán z vín, která zrají po dobu až 5 let. Základní víno prošlo druhotným kvašením tak, aby vzniklo toto komplexní strukturované Brut Cuvee.

VINICE

Víno pochází z regionů Marlborough a Hawke Bay na Novém Zélandu. Vinohrady jsou v místě koryt starověkých řek s prostupnou kamenitou a jílovitou půdou.

VINAŘSTVÍ

Vertikálně prořezávané keře, udržované na tři očka na hlavu a ve vertikální poloze, poskytují v průměru 4,5 tuny na akr.

K JAKÉMU JÍDLU SE VÍNO HODÍ

Toto víno je vynikající jako aperitiv a je velmi univerzální z pohledu vhodných pokrmů. Skvělé k sýru, ústřicím, uzenému lososovi a ostatním rybám.

Produkt si můžete prohlédnout a objednat zde.

Novinka Hãhã NV Brut Cuvée - šumivé víno